Udstillingsresultater 2015
Udstilling i Vojens fra 21. til 22. november 2015
Ærespræmieliste - Klasse LD
Nr. Navn Køn Race og variant Point
1 Jørn Schmidt, Bevtoft 2,2 Hermelin, vildt-, jerngrå og vildtsort 379,5
2 Jørn Schmidt, Bevtoft 3,0 Alaska, sort 284,0
3 Else Thaysen, Løgumkloster 1,3 Dværg Vædder, vildt-, jerngrå og vildtsort 377,5
4 Aksel Nissen, Vojens 3,1 Hollænder, madagascar 377,5
5 Klaus Torben Nielsen, Løgumkloster 1,2 Dværgschecke, sort 283,0
6 Kurt Pedersen, Otterup 0,3 Dværg Vædder, madagascar 283,0
7 Kaj Thaysen, Løgumkloster 0,1 Angora, hvid, rødøjet 95,5
8 Gerner Rasmussen, Aarup 1,2 Hermelin, sort 282,5
9 Johan Andersen, Bogense 1,2 New Zealand Red, ræverød 282,5
10 Hanna Rasmussen, Aarup 1,2 Hermelin, hvid, blåøjet 282,0
11 Michael G. Nielsen, Bylderup Bov 1,2 Dværg Vædder, sort 282,0
12 Helge Jensen, Vamdrup 1,0 Lille Chinchilla, chinchilla 95,0
13 Eva Piihl, Bjert 1,0 Dværg Vædder, japaner, sort/gul 95,0
Pokalliste
Best in Show: Jørn Schmidt, Bevtoft 1,0 Hermelin, vildt-, jerngrå og vildtsort 95,5
Bedste Gæsteudstiller: Else Thaysen, Løgumkloster 1,3 Dværg Vædder, vildt-, jerngrå og vildtsort 377,5
Haderslev Open Vinder: Jørn Schmidt, Bevtoft 2,2 Hermelin, vildt-, jerngrå og vildtsort 379,5
Haderslev Open nr. 2: Jørn Schmidt, Bevtoft 4,0 Alaska, sort 378,0
Haderslev Open nr. 3: Aksel Nissen, Vojens 2,2 Hollænder, madagascar 377,0
Haderslev Open nr. 4: Johan Andersen, Bogense 1,3 New Zealand Red, ræverød 376,0
Haderslev Open nr. 5: Erik Piihl, Bjert 2,2 Hollænder, sort 375,0
Haderslev Open nr. 6: Michael G. Nielsen, Bylderup Bov 2,2 Dværg Vædder, sort 374,5
Haderslev Open nr. 7: Karl Jensen, Holsted 0,4 Stor Chinchilla, chinchilla 371,5
Haderslev Open nr. 8: Per Rathenburg-Frandsen, Rødding 3,1 Lille Chinchilla, chinchilla 370,0
Bedste Ungdomsudstiller: Michael G. Nielsen, Bylderup Bov 1,2 Dværg Vædder, sort 282,0
Bedste Resultat: Jørn Schmidt, Bevtoft 2,2 Hermelin, vildt-, jerngrå og vildtsort 379,5
Se det færdige katalog her under
katalog-færdig.pdf | |
File Size: | 85 kb |
File Type: |